Vlakový závod

V

Stalo se: 26. 11. 2019

Jel jsem si dnes ráno odplavat trénink před prací. Děti ve škole, manželka taky. Přijedu na kole na nádraží, hlásí 5 minut zpoždění.


Kolem 8. hodiny projede po koridoru v krátkém časovém úseku neuvěřitelné množství všemožných rychlíků, které předjedou náš osobák. Vše řídí na dálku výpravčí až z Prahy. Odhadnou, že nás rychlík asi dožene, tak šup s námi přes výhybku do boku, a kolem fičí jeden, dva, tři rychlíky, než zase můžeme pokračovat dál. I když vím, že je to logické a jak to funguje, vztekám se s ostatními cestujícími. 😀

Sedím ve vlaku a dojedem na první zastávku, lidi vystoupí a nastoupí, a frčíme dál. Zvednu oči od rozečtené knížky a pozoruju, že náš osobák předjíždí nákladní vlak. Nákladní vlak! Jede stejným směrem, trať je vybavena obousměrným zabezpečovacím zařízením (psal jsem o něm).

Náš fíra se ovšem nedal, přijal výzvu a začal náklaďák dohánět. V ten okamžik jsem vzal do ruky tablet, abych klání nahrál.

Osobák začal pomalu vyhrávat, což mi udělalo radost. Usmíval jsem se. Nebylo to nijak důležité, ani podstatné. Ale stejně! Jak malej harant! 😀

Jenže v ten moment – Kostěnice! Jedeme do křivý koleje a stojíme. Ovšem i náš soupeř – náklad Metransu – brzdí a nejede dál.

Klasika – když se dva perou, třetí se směje. Gratulace, Radime! 😀

Omluvte sníženou kvalitu videa z tabletu. 🙂

Komentář: 1

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Činnost webu můžete podpořit jednorázovým příspěvkem, pokud se vám tu líbí 😊.

Archivy

Kontakt