Bon Jovi na druhou

B

Před čtením článku si prosím projděte toto prohlášení. Jen pro jistotu. 🙂


Minulý týden jsem jel s vlakvedoucím, který pracuje u ČD už dlouho. Je – podobně jako já – neustále dobře naložený. Když spolu vezeme vlak, povídáme si v pauzách mezi obraty o všem možném. Nehoráznej kolík – vtipnej, vášnivej čtenář, báječnej táta a opravdovej pohodář.

Povídá mi se smíchem:
“Jsem čet to s Bon Jovim. Vim, kterej to je, tuhle jsem ho vezl s kolem. Je to kokot, ale péro má teda pořádný!”

“Ne asi, mu závidim, docela mě se*e!” reaguju.

“Hochu,” nadechl se zase, “se mi stalo, ty vo*e! Jsem vezl vlak nahoru asi před rokem. Přišla za mnou bába, že je dlouho zamčenej záchod, že tam někdo je. Tak tam jdu, bouchám, a nic. Tak votevřu čtyřhranem, vlezu dovnitř a tam – ty vo*e – jsem myslel, že se skácim.”

Dychtivě poslouchám, ani nedejchám.

“Na haj*lu dekl dole, na míse seděl kluk, levačkou si mastil péro a pravačkou držel ten selfie klacek s telefonem namířenym na sebe, bůhví, kam to vysílal. Zahulákal jsem na něj, co tam dělá. A v tu chvíli jsem se dop*dele lek! Došlo mi, že se v danou chvíli na videu objevili tři ču*áci naráz. Von, já a ten ocas, co si držel v ruce…”

Záchvatu smíchu se nedalo zabránit. Pak mu povídám:
“Hele, možná už tě vysílaj na americkejch internetech, páč to je jak z nějakýho scénáře k pornáči, že jdeš přiložit ruku k dílu…”

Poprosim tedy tohohle nadějnýho herce, jestli by byl tak hodný a prezentoval profesi vlakvedoucího, popř. bych s ním udělal rozhovor pro zdejší stránku. Snad bude souhlasit.

Komentáře: 2

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt