Jízda v časech korony

J

Admina napadlo, ať natočím jízdu vlaku v mimořádném stavu, kdy dříve plné vlaky zcela zejí prázdnotou. Nejdřív se mi to moc nezdálo, protože prázdný perón je nuda. Potom jsem mu ale musel (jako obvykle) dát za pravdu, protože mi došlo, že nic podobného už třeba nemusím zažít a bude fajn mít tento stav dokumentovaný. Všude pusto a prázdno.


Ještě další věc navíc přibyla. Koupil jsem další GoPro kameru, takže prémiově bude celá jízda z Pardubic do Rosic naprosto kompletní, a to včetně jízdy úvratí v Rosicích. Sony byla v kabině, ale nakonec kvalita záznamu nebyla taková, abychom ji ve výsledném záznamu použili.

Ilustrační foto: Ricky KharawalaUnsplash

Tahle video radost má mnohá úskalí. Musím přijít o 15 minut na místo dříve, abych vše správně nachystal, upevnil a vyzkoušel. Po předchozích zkušenostech si dávám fakt záležet a tohle video je první, kde nedošlo vůbec k žádné chybě z mé strany. 😀

Potom je tu také náročný přenos dat k adminovi. Záznamy ze dvou kamer mají za podobnou cestu skoro 100 GB. Můj internet na vsi je sice stabilní, ale nepříliš rychlý, a chvíli trvá, než se všechno prosouká do cíle.

Každopádně je ale pravdou, že nejvíc zveřejňování videí protahuje admin, protože je hrozný detailista a každé video stříhá a renderuje několik hodin. Když to dodělá, najde tam potom chybu, a dělá to znova. Nebo to aspoň tvrdí.. I když všichni víme, že tyhle “kluci vod počítačů” mají všechno hotový hned. Že jo?! 😀

Výsledek se ovšem povedl! A realizace přišla v pravý čas. Už druhý den po nahrávání se pomalu začínají vracet cestující a vlaky se vcelku solidně plní. Ještě není narváno, ale rozhodně nejezdíme prázdní.

Cestující bych chtěl, až na úplné výjimky, pochválit. Všichni roušky, pohoda, klid, žádné vášně. Ačkoli, jeden drobně legrační zážitek mám.

Vlakvedoucí ve Slatiňanech vysadil z našeho vlaku cestující. Celkem tři kusy. Roušku měli. 😀 Neměli ovšem ani lístek, ani peníze. Neřekli ani ň, když nastupovali. O to víc ale argumentovali při kontrole jízdenek.

“Pánko, copak je to za novoty, ono už se nejezdí zadarmo?” povídá mladík. “Ještě jednu zastávku, přimhuřte voko, naši přijedou do Chrasti autem, oni vám nějaký peňázky daj…”

Kolega tvrďák se nenechal tím falešným bědováním obměkčit. 🙂

Leckoho napadlo, že lupeni jeli hned dalším vlakem a tím pádem tu jednu zastávku proklouzli a nechali se vysadit až v Chrasti. Ale kdepak, vlakvedoucí znalý podobných triků a lstí nelenil, a zavolal kolegovi, který vezl vlak po nás, aby si případně hochy ohlídal ještě před nástupem.

Jsem rád, že už zase cestující jezdí. Koneckonců, jezdíme pro ně. Bez nich je v osobní dopravě pořádná nuda.

Užijte si video – kromě počátečního posunu jedou záběry ze dvou kamer (čelo a konec vlaku), a na konci je zbrojení naftou a odstavení v depu.

Komentáře: 2

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt