Plány – o čem budu psát (2)

P

Mám v zápisníku poznamenaných několik témat, kterým se hodám v budoucích textech věnovat. Admin ten seznam pracovně pojmenoval jako buznící soupis, což je od slova buzerovat, a pravidelně mi předhazuje, co bych měl napsat, co odkládám, co jsem slíbil, a co pořád nenapsal. Přiznám se, že do položek na seznamu nemám valné chuti. Schovávám si je totiž na horší časy, až se spisovatelsky vyčerpám. 😀


Nicméně během jara bude několik zajímavých událostí, které bych dopředu avizoval. Pokud budou napsané veřejně, možná mne donutí, abych je dotáhnu do finále.

(Poznámka admina: kolik jsi jich dotáhnul z předchozího seznamu?) 😀

Příští měsíc mě čeká školení na simulátoru pro strojvedoucí v České Třebové. I tam bych chtěl vzít kameru a kromě videa sepsat pár řádků ze samotné výuky, a nácviku nestandardních situací.

Jeden článek bude o složitostech, ale i radostech strojvůdcovského stravování.

Ilustrační foto: Daniel McCulloughUnsplash

Spolu s adminem zpracujeme další rozhovory. Zveřejním též jednu pohádku pro děti, o kterých je tu dost často řeč.

Pravděpodobně bude zaznamenaná reportáž z exkluzivní akce, která přesáhne vše, co jsem zatím kdy pro kamarády a přátelé organizoval. Nejen dějem, ale hlavně VIP účastníky této vpravdě unikátní, jedinečné a zcela neopakovatelné operace.

Dojedu též za Karlem a poprosím ho o převyprávění textu o léčbě babičky. Mám v plánu i krátký článek o strastech a obtížné roli muže u porodu potomků.

No, a ve finále mám připravenou jednu hádanku a jsem moc zvědav, zda ji některý z čtenářů uhodne!

Mám toho tedy na srdci a před sebou dost. Přesto bych ještě poprosil vás, čtenáře – pište mi pod články do komentářů, co by vás zajímalo. Vidím, že si sem chodí číst stále více a více lidí. Zpětná vazba je pro mě opravdu velmi důležitá.

Díky!

Komentáře: 3

 • Dobrý den
  Zajímalo by mne kam chodí fíra na záchod, hlavně z lokomotivy a jak může strhnout trolej
  Děkuji
  Bukovský Václav

  • Strhnutí troleje může nastat povolením napínacích lanek, kdy se trolej prověsí případně nedovoleně vychýlí a zachytí se za sběrač lokomotivy. Nebo může nastat i technická závada na sběrači, kdy se trolejové vedení “zadře” do drážky a než mašinka zastaví, utrhne trolej z držáků.
   https://www.youtube.com/watch?v=2ocbtg1jlpM
   Více by asi věděli kolegove, co jezdí na elektrikách.

   Se záchodem ještě doplním, že si prostě naučíte a vytrénujete tělo. Snažíte se vydržet někam, kde je čas nebo možnost si na WC dojít.

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Činnost webu můžete podpořit jednorázovým příspěvkem, pokud se vám tu líbí 😊.

Archivy

Kontakt