Zdravotní sestřičky

Z

Admin psal o vtipných situacích při lékařských prohlídkách a já si všimnul, že z textu opět vyplývá jeden obecně známý a zásadní poznatek. Sestry a sestřičky jsou ve své podstatě neomezenými vládkyněmi lékařských ordinací!


Hned na začátku připomenu, že si práce sester nesmírně vážím. Je potřebná, mnohdy nedoceněná, a povětšinou řeší mnohem závažnější situace, než to, zda si admin bez dovolení zatočil židlí. Mám blízko sebe pár děvčat, které tuhle řeholi vykonávají, a vím, že je to mnohdy neuvěřitelná zabíračka. A vyjadřuji hluboký respekt!

Ilustrační foto: Ani KolleshiUnsplash

Tolik na vysvětlenou a teď bych se dobral k situaci, kterou jsem před nějakým časem zažil.

Měl jsem ten den po periodické lékařské prohlídce, což je každoroční zdravotní kontrola strojvedoucího, kdy posudkový lékař detailně zkoumá, zda dotyčný vyhovuje zdravotní způsobilosti a může nadále řídit mašinku. S potvrzujícím papírem v ruce jsem přišel na místnost, kde se fírové potkávají (raportka, blafárna).

Seděl tam kolega a povídá mi:

“Jdeš z periody, jo?”

“Jdu, no, mám zas na rok pokoj,” odpovídám.

“Hm, já půjdu za měsíc. Vůbec se netěšim, pokaždý se tam pohádám.”

Jsem se zamyslel – nenapadal mě žádný důvod, proč by se u prohlídky člověk musel hádat.

“Jak to?” ptám se ho.

“No se sestrou!”

Asi jsem se tvářil dost nechápavě, protože kolega pokračoval.

“No dyť víš, ne? Hned ve dveřích to vypukne. Sestra vyštěkne – moč mi dejte na umyvadlo a otevřete tu lahvičku! A kolik měříte? Na váhu se mi postavte! Ahaaa! No to je pěkný, vždyť jste od minula zase dvě kila přibral, no to nevim, nevim!”

“No, a já jí povídám,” pokračoval bez přerušení, “od vás to opravdu sedí, dyk jste sama jako sud! A ona na mě začne ječet, co si to jako dovoluju, že jsem hulvát! A já jí povídám – jakej hulvát? Dyk jste si začala první.”

Prý nakonec vrazil do dveří hlavu doktor a zařval, ať přestanou oba dva.

😀

Ilustrační foto: AllGo – An App For Plus Size PeopleUnsplash

Druhej zážitek má admin od svého bývalého praktika. Psal mi ho v rámci diskuze o prohlídkách, tak ho sem dám.

Jojo, to je jak u našeho bejvalýho doktora. Tam dodnes dělá starší sestra, která je stejně vysoká, jak široká. Zhruba 160×160, možná i váhově bude dost blízko.

Doktorka mě prohlídla, změřila, proklepla, a doporučila mi líp jíst a trochu shodit. Ne moc, ale aspoň 5-6 kilo. To bylo ještě v časech před 15 kilama, kdy jsem byl mladej, a sport pokládal za sprostý slovo. Povídám, že o tom vím.

V tom se od druhýho stolu s funěním, a veeeelmi pomalu, otočila na umírající židli ta její hranatá sestra a povídá mi blahosklonně:

“Musíte zhubnout, jinak budete mít v háji tlak a cholesterol! Není na tom nic těžkýho, stačí míň jíst a víc se hejbat!”

Jsem radši nic neříkal.

😀

V jednom z příštích článků bych se rád rozepsal  a vysvětlil problematiku a složitosti strojvůdcovského stravování.

 

Komentáře: 3

  • Po tomhle clanku ten tlak budu mit urcite ukazkovej….ukazkove me vyhodi z okna 🤣😊

  • U nás doma se říká ASIMETRICKÁ… asi metr vysoká asi metr široká a asi metrák na váhu :D, a taky lepší překročit než obejít 😉

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt