Nechtěný závod

N

Stalo se: 29. 7. 2018, 11:58

Mám za sebou první větší honičku na silnici. Golf vs Audi.


Dnes jsem v práci celý den, na pytel nástup, už v 10:15. Jezdím až do osmi večer, nemám šanci během dne vyšetřit hoďku a půl na bazén, a navíc spím v Hlinsku.

Pardubický bazén otevírá o víkendu až v deset. Poslední šest dní jsem byl na dovolené, bez plavání a chloru. Mračil jsem se na celej svět, že se dneska zase nesmočím. Naštěstí venkovní arál v Hradci Králové na Flosně otevírá už v devět ráno. Je tam udělaná vyhřívaná padesátka v nezeru pro náruživé plavce.

Vrozená lakota mě nutila kalkulovat. Ujet o 20 km víc, vyjet dřív, palivo navíc, hnát z HK do Pardubic a volat nadřízenému, že přijedu o chloupek déle. Nemám šanci to stihnout. Ale co, žijeme jen jednou. Čert vem 40 kaček v plynu. 😀

Jsem u Boha dobře zapsaný. Areál v HK otevřel už před devátou a v 9:57 jsem lezl z vody. Úderem desátý sedím v autě.

Mezi Hradcem a Pardubkama je nová dvouproudová silnice. Neděle ráno, pusto prázdno. Povolených 120 km/h. S vlakem, když jedu spěšňák, to urazím za 16 minut.

Nejedu extra rychle, přesto předjíždím pomalejší auta. Pak dojíždím Audi A4 v pravém pruhu. Bílá, vzadu čtyři laufy. Registruju nálepku ABT v rohu víka kufru.

Borec mě nechal předjet, zařadil jsem se před něj. Pravděpodobně měl za to, že moje LED světla znamenají přemotorovanou bestii. V mžiku mě s nehorázným zrychlením zase předjel a zařadil přede mě. Nejen, že má lepší povoz než já, ale asi i víc odvahy a celkově daleko rychlejší. Jsem se smál, Audi chce závodit.

A já, který spěchám do práce v neděli, aby se vyjelo včas, s úsměvem na tváři z plavča, jsem musel přijmout výzvu, o kterou jsem nestál. 😀

V 10:14 protínám bránu depa a kroutím hlavou v údivu nad tím, že má Ayrton Senna neobjeveného nástupce, který kdyby nejezdil spokojený u ČD, by rozhodně dokázal závody F1 opět zatraktivnit.

Komentář: 1

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt