Infoseriál (2): Jízda vlaku

I

V prvním díle vysvětlování “zákulisí” práce a úkonů strojvedoucího jsem skončil u věty, že pojedeme. Tak se na to dneska podíváme.

Předchozí díl: Infoseriál (1): Posun, nebo vlak?

Na stanovišti se ještě jednou přesvědčím, že je na návěstidle návěst dovolující odjezd, a hlavně, že je to opravdu návěstidlo pro mě, pro můj vlak. Tedy moje! A chci jet.

Zkoušející se třeba zeptá:
“A jak to uděláš, zahájíš výpravu vlaku?”

“Ano,” řeknu já.

Chyba! Laciná, strašná, mnohdy zásadní a osudová – u zkoušek. Tohle bývá mimochodem častý chyták. Možná si tyhle stránky pročítají budoucí adepti na strojvedoucího, takže občas zmíním i situace, které mají zkušební komise či její členové v oblibě a získávají na nich snadný skalp nebohého nováčka.

Je fajn, když se nenecháte nalákat do pasti a suše odpovíte něco ve smyslu:
“Nechci být škarohlíd nebo hnidopich, ale strojvedoucí zahajuje úkony dopravce. Vlak nevypravuje, to dělá výpravčí.”

Zkoušející se potom spokojeně usměje, pokýve uznale hlavou, napíše si pomyslnou čárku, že nejste nýmand, a poslechne si, co uděláte dál. 🙂

Úkony dopravce

U strojvedoucího jízda vlaku začíná a zase končí. Strojvedoucí odpovídá za to, že vše proběhne podle předpisů, ovšem s přihlédnutím k občasným anomáliím, které provoz na železnici přináší….

Vidím například, že se k nám z podchodu belhá 80letý děda s holí. Nebudu ho stresovat, když vím, že rychleji stejně jít nemůže. Počkám na něj a teprve pak zahájím úkony dopravce. V našem případě, tedy u ČD, je to výzva k pohotovosti či výzva strojvedoucího, občas také můžete zaslechnout neformální termín výzva k odjezdu.

Co to je a jak se taková návěst dává? Několika způsoby. Výzva k pohotovosti se pískne píšťalkou nebo lokomotivní píšťalou. Krátký a dlouhý tón. Nebo se vykloním z okna a rukou signalizuji pohyb do písmene “V” směrem k vlakvedoucí(mu), což je výzva strojvedoucího.

Pokud stojí vlakvedoucí přímo u mě, pod okýnkem, nebudu na něj mávat nebo mu pískat do ucha, ale pouze mu ji ústně sdělím.

Zároveň platí, že nemusím tuhle výzvu dělat vždy a všude. Proto třeba na některých mých videích, na určitých zastávkách žádné pískání neslyšíte. V současné době koronaviru máme dokonce zpřísňující nařízení, které nám zakazuje používat foukací píšťalku, abychom si případně nefrkali viry do tváře, a nemuseli sundavat roušku.

Vlakvedoucí (průvodčí) na můj startovací pokyn přehlédne perón nebo nástupiště. Má daleko lepší přehled díky možnosti poodstoupit od soupravy. Pokud je všechno OK, dává souhlas k odjezdu. Ten signalizuje terčíkem v ruce, kterým opisuje písmeno “T”.

Pokud je vlak složený z více jednotek nebo souprav, je v něm víc vlakvedoucích, potom si signál předávají mezi sebou od zadní části vlaku směrem dopředu. Předání se provádí rubovou stranou terčíku (červená barva). Poslední z nich, ten nejblíže u mě, mi potom dává opět návěst souhlasu k odjezdu, tedy písmeno “T”.

Já potom zavřu okno/dveře a ještě naposledy, před samotným uvedením vlaku do pohybu, pohledem zkontroluju návěstidlo, zda mám stále volno a mohu jet.

Teď pozor, ať si uděláme jednou provždy pořádek v názvosloví:
Návěstidlo je technický předmět/prostředek, který mi předává návěst. Návěst je samotná informace, tedy pokyn či instrukce.

Nebudeme tedy nikdy co? Nebudeme tedy nikdy návěstidlu říkat semafor! Nikdy, za to se u zkoušek vyhazuje.

Mno… tohle je všechno pěkné, ale furt jsme se s vlakem ještě nerozjeli. Ale nebojte, příště už k tomu snad dojde. 😀

Další díly: Infoseriál (3): Vysílačka // Infoseriál (4): Návěstidla // Infoseriál (5): Návěstidla II. // Infoseriál (6): Jak brzdí vlak?

Dodatek admina

Hopa trpí neustále dojmem, že čtenáři téhle stránky s názvem Strojvedoucí sem chodí kvůli všemu možnému, jen ne železnici či kolejím. Snažím se mu vysvětlit, že když už začal jednou sepisovat historky a zážitky z mašinek, měl by se – aspoň občas – věnovat i nějaké té informační osvětě. Jednak aby přiblížil či vysvětlil zákulisí toho, proč a co se na železnici děje, a také proto, aby ukázal, co všechno musí umět a znát. 🙂

Doufám, že mi dáte za pravdu a do komentáře pro něj napíšete nějaké povzbudivé slovo, protože jinak ho k tomu budu muset kopat zase jen já. 😀

 

12 komentářů

  • Za to se vyhazuje ze zkoušky (nebo minimálně dost přitěžuje) i u nás na VŠ. V jednom z prvních cvičení ze základů technologie a řízení dopravy nám bylo zdůrazněno, že slova jako semafor a zatáčka se na železnici nepoužívají 😀

  • Ad semafor, zatáčka: Já se o dráhu zajímám docela dlouho a moje mašinkový nadšení chytil i brácha, kterej momentálně pracuje v depu. Paradoxně nejhorší vliv to mělo na mámu, která opravuje kolegyně v práci, že to není zatáčka, ale OBLOUK! Jinak děkuji za osvětné články, jako zájemce o práci strojvedoucího jsem toho viděl/slyšel/četl už spoustu, ale pokaždé se dozvím několik nových věcí. A takto poutavým způsobem “pro lidi” to píše málokdo. Díky!

  • Musím svatosvatě prohlásit, že dlouho, ale fakt dlouho mě žádný web tak nechytil. A nový INFOSERIÁL je fakt paráda. Díky za Vaší práci. Hltám každý článek 🙂

  • Tak pokud chcete zpětnou vazbu, tak takových vysvětlujících článku od Vás více a více. Naopak sem chodím hlavně kvůli tématu železnice, která mě vždy přitahovala, ale nikdy jsem nebyl tak blízko přesným informacím podaným super čtivým způsobem!!!

  • Děkuji za senzační článek, který mi snad pomůže k budovani kariery strojvedouciho. Jinak v kabině bych si stejne pro sebe rekl asi: Aaaa sviti mi zelena na semaforu, tak muzeme jet 😁

  • Dobrý den milý Hopo. Pokud budete pokračovat tímto stylem tak po posledním díle jdu z fleku na zkoušky. Vynikající poutavé a záživné čtení včetně polopatického vysvětlení. Za mne jednoznačně 👍. Pár drobností si pamatuju z dětských let kdy se táta učil na mašinfírské zkoušky aby mohl po vlečce dráždit T212 s vagony písku. Samozřejmě to pro něj bylo těžké a pro mne co by školáka ZŠ absolutní brnkačka 😀😀. Horší to už bylo s učivem do školy, to mi nějak nešlo 😀😀😀😀. Bohužel porušený barvocit mi později vystavil stop, takže strojvůdce je nesplněný sen. Ještě jednou díky Vám i adminovi. A těším se na další povídání a ne jen o železnici. 👍

  • Jsem v tomhle oboru totální laik, ale rád bych se trochu prozkoumal, a tohle pěkně a chrologicky podáno. Opravdu to má smysl. Diky

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt