Škola pro strojvedoucí (5)

Š

Zkouška – Řízení drážních vozidel na vlečce

Po složení dopravní zkoušky V-08 jsme se stali strojvedoucími Českých drah. Zbývala poslední zkouška, která byla opět státní, takže při jejím plnění byli přítomni zástupci Drážního úřadu.


Jednodušší příprava spočívala v tom, že se člověk mohl připravovat už přímo na jeden předpis a cíleně si dostával správné formulace do krve.

Zkoušku jsme všichni dali napoprvé. Přišla mi vcelku snadná oproti těm minulým a probíhala, řekl bych, až nudně či všedně. Test, každý z nás měl jen jednu nebo dvě chyby, ústní vyhodnocení a správné zodpovězení chybných otázek. Plus navíc několik vcelku snadných dotazů z předpisů. Možná, že to úplně triviální nebylo, třeba už jsme byli opravdu fest naskillení a schopni se cíleně naučit a perfektně připravit.

Po zkoušce jsme dostali průkazy a potom přímo v depu skládali několik menších zkoušek na jednotlivé řady lokomotiv. Taková zkouška se skládá z písemné, ústní a praktické části. Každá mašinka má trochu jinou konstrukci, pohon, ovládání a uspořádání. Takže adept fíra nejprve jezdí několik směn a přípravu s člověkem, který určitou řadu lokomotiv dokonale ovládá, a pod jeho dozorem se naučí vše potřebné a nutné přímo v praxi. Potom složí zkoušku na danou řadu a od té chvíle už může jezdit sám.

Tak a teď by se slušel nějaký závěr. Jakože už teď všechno víme a umíme, a můžeme kázat moudra a jet chytrobomby.

Učení rozhodně neskončilo a hned tak neskončí. Dnes a denně se v práci přesvědčuji o spoustě novinek a každý den mě dokáže překvapit. Čím víc zkušeností člověk získává, tím víc mu dochází pestrost a různorodost tohohle povolání. Možná proto se mi práce tolik líbí.

Na tomhle krátkém seriálu je jasně vidět, že pokud člověk projde zdravotními testy, nepotřebuje žádnou zvláštní vlastnost, nadání či dar. Jen trochu selského rozumu a určitý level inteligence. 🙂

České dráhy uchazeči potom kompletně zařídí podmínky k výuce i přípravě tak, aby dokázal relativně složitou cestu zvládnout. Sám jsem toho důkazem.

A znovu opakuji – nabíráme, hlaste se mi!

Stojí to za to. 🙂

1 komentář

  • Kdyby byl na světě alespoň jeden nadšenec jako Ty, na 100 obyvatel, to by byl ráj :-). Díky, Hopo. Nedostatek strojvedoucích už pár měsíců zaznamenaly i hlavní média. Je to problém všech odborných profesí. Drž se a piš. Díky Tobě se na některé věci u drah dnes dívám jinak.
    S úklonou
    Xeno.

Vítejte na blogu o zážitcích a příhodách strojvedoucího Českých drah.

Texty zde jsou ryze subjektivní. Občas vtipné, jindy kritické, často vysvětlující. Čas od času i nekorektní či hrubšího charakteru. A nejen o železnici!

Snad se u nich budete bavit podobně jako autor, který je sepisuje.

Archivy

Kontakt